Vinilinės grindys. Kas slepiasi po LVT, SPC ir kitais terminais. Vinilinių grindų rūšys

Vinilinės grindys. Kas slepiasi po LVT, SPC ir kitais terminais. Vinilinių grindų rūšys

calendar_today
visibility 56 Peržiūros
category Kategorijoje: Naudinga

Vandeniui atsparios vinilinės ir kompozitinės grindys. Savybės ir ypatybės.

 

Tiek visame pasaulyje, tiek vakarų Europoje vis labiau populiarėja naujos kartos, vandeniui atsparios grindys. Naujos kartos grindimis galima vadinti ir vinilines grindis, kurios nenustoja tobulėti ir toliau, taip pat mažiau žinomos kompozitinės grindys. Internete rasite vis dažniau aptiksite tokius terminus kaip LVT, SPC, WPC, Rigid. Ką reiškia šie terminai, kokie jų privalumai ir sužinosite šiame straipsnyje.

 

Vinilinės grindys. Dažniausiai vartojamas tarptautinis terminas LVT (Luxury Vinyl Tiles)

Vinilinės plytelės arba tiesiog vinilo grindys smarkiai populiarėja visame pasaulyje, įskaitant ir Lietuvą. Jos ne tik yra moderni pvc (polivinilchlorido) dangų evoliucija, tačiau dar ir sparčiai tobulėja tiek išvaizdos prasme, tiek panaudojimo galimybėmis. Sutrumpinimas LVT reiškia, kad tai yra aukštos kokybės (išvaizdos, paviršiaus) ir nedidelio formato plytelės/lentelės, kurios gali būti įvairių populiarių grindų formatų – atrodyti kaip grindų lentos, keramika, akmuo, taip pat HD skaitmeninės spaudos pagalba raštą riboja tik mūsų fantazija. LVT paviršius taip pat išsiskiria tuo, kad gali tobulai atitikti medienos faktūrą, dėl kurios tokias grindis vizualiai sunku atskirti nuo tikro medžio paviršiaus.

 

Dauguma vinilines grindis dažnai painioja su pvc ar linoleumu. Pagrindinis skirtumas nuo šių dviejų tipų yra žymiai geresnė ir švaresnė sudėtis, kurioje nebenaudojami kenksmingi plastifikatoriai ir kiti priedai. Visi mūsų gamintojai Haro, Wicanders, Tarkett, Fatra, Nomad atitinka aukščiausius ekologiškumo standartus ir tai patvirtina atitinkamais sertifikatais. Dėl to, šias grindis galima naudoti oro sąlygoms jautriose patalpose, tokiose kaip ligoninės, mokyklos ir pan. Net gi veikiant itin intensyviai saulės kaitrai, šios grindys neišskiria kenksmingų medžiagų bei kvapo. Ant šio tipo dangų sudėtinga veistis grybeliui, pelėsiui ar puvėkams, ją taip pat labai paprasta prižiūrėti. Haro Disano grindys, net gi yra gavusios Blue Angel sertifikatą, kas šioms grindims yra tikrai didelis pasiekimas.

 

Kompozitinės grindys. Vartojami sutrumpinimai WPC, SPC, Rigid

Kompozitinės grindys (WPC, SPC), tai dar naujesnė grindų dangų rūšis. Pagrindinis jų privalumas, tai kelių labai gerų savybių medžiagų mišinio panaudojimas. Tai tam tikra vinilinių grindų evoliucija, papildant ją kur kas tvirtesniu, kietu pagrindu, dažnai vadinamu Rigid arba Rigid Core. Kaip tik nuo panaudotos medžiagos ir priklauso tikslus tokių grindų pavadinimas. WPC (Wood Plastic Composite), tai medžio dulkių, vinilo bei papildomų priedų mišinys, o SPC (Stone Polymer Composite), tai akmens, konkrečiai Kalkakmenio, vinilo bei jungiamųjų priedų mišinys. Kartais gamintojai nurodo tik terminą Rigid vinilinės grindys, nenurodydami, kurio tipo pagrindu tos grindys yra pagamintos.

 

Kurį iš šių dviejų mišinių reiktų rinktis? Vieno atsakymo tikrai nėra, tai priklauso nuo pagrindinės rišamosios medžiagos. WPC atveju, tai medis, o SPC – akmuo. WPC šiek tiek lengvesnis, tylesnis bei šiltesnis, tuo tarpu SPC atlaiko didesnes apkrovas, jis kur kas stabilesnis, beveik nesideformuoja, geriau praleidžia šilumą šildant grindis, taip pat SPC kiek mažiau reaguoja į grindų pagrindo nelygumus. Dėl didesnio kietumo, jis mažiau komfortiškas nei WPC. Tačiau tai nesudėtinga pašalinti naudojant gerą akustinį paklotą, tai rekuomenduojame daugumai kietų dangų.